Dostępne filtry

Wypełnienie do puf - Granulat styropianowy

Aktywne filtry

Granulat styropianowy do puf

Granulat styropianowy, zwany też granulatem meblarskim, to najnowszy rodzaj wypełnienia do puf oraz foteli relaksacyjnych. W ostatnich latach stał się wyjątkowo popularny, gdyż nowoczesne siedziska wymagają nowatorskich rozwiązań. Granulat do puf charakteryzuje się lekkością, plastycznością i trwałością, nawet podczas intensywnego korzystania z siedziska. Dzięki niemu właściciele puf i foteli relaksacyjnych mogą rewelacyjnie i komfortowo wypoczywać, gdyż wypełnienie to znakomicie dopasowuje się do ciała. Ułożenie i kształt siedziska zależy w tym przypadku tak naprawdę wyłącznie od wyobraźni użytkownika. Dodatkowym atutem granulatu do puf są jego właściwości izolacyjne, które doskonale chronią i oddzielają Twoje ciało od zimnego podłoża – czy to w domu, czy w ogrodzie. Granulat jest produktem bardzo praktycznym i niezawodnym. Pamiętaj jednak, aby podczas zakupu zwracać uwagę na jego zamienniki.

Kulki styropianowe do puf – tylko oryginalne

wypełnienie do pufyGranulat do puf ma kształt małych, zbitych, styropianowych kulek. Nie kruszy się, jest trwały i bardzo plastyczny. Stanowi idealne wypełnienie siedziska, co sprawia, że wygodnie się wypoczywa. Na rynku pojawiły się również zamienniki granulatu, tzw. regranulaty. Nie mają one jednak nic wspólnego ze wspomnianym, oryginalnym produktem. Regranulat nie jest przede wszystkim zbity i nie ma regularnego kształtu. To po prostu małe kawałki styropianu, które zaczepiają się o siebie. Zamiennik ten w żaden sposób nie wpływa na plastyczność mebla, a nawet potrafi uwierać podczas wypoczynku. Siedzisko staje się tym samym bardzo niewygodne i twarde. Poza tym pokruszony styropian pyli. Musisz więc mieć świadomość, że kupując tej wątpliwej jakości zamiennik, twoje siedziska, szczególnie te materiałowe, również będą pyliły. Nie jest to ani estetyczne, ani zdrowe. Twoje siedzisko nie odzyska również dawnego kształtu po dosypaniu regranulatu. Dlatego też warto zainwestować w oryginalny granulat do puf, aby móc cieszyć się wygodą, zdrowiem i estetyką. Poza tym bezpieczne i oryginalne granulaty do puf opatrzone są atestem Państwowego Zakładu Higieny i tylko takie kupisz w naszym sklepie internetowym.

Uzupełnianie granulatu styropianowego

Kiedy zauważysz, że Twoja pufa straciła na wyglądzie i wygodzie to znak, że trzeba w niej albo uzupełnić, albo całkowicie wymienić wypełnienie. Obecnie granulat do puf jest tak popularnym produktem, że jego ceny są bardzo przystępne. Nie czekaj zatem z wymianą czy uzupełnieniem. Zbyt mała jego ilość w Twoim meblu może popsuć komfort wypoczynku oraz znacznie zmniejszyć walory estetyczne pufy. Samo uzupełnienie czy całkowita wymiana są bardzo proste. Każde z siedzisk, czy to pufa czy fotel rekreacyjny, posiada miejsce, gdzie można to zrobić. Przed uzupełnieniem trzeba wstrząsnąć workiem pakietu uzupełniającego, następnie odciąć róg worka i wsypać granulat do wnętrza siedziska. Koniecznie na koniec zamknij szczelnie zamek. Nasz sklep oferuje kulki styropianowe do puf w workach o pojemności: 50 L, 100 L, 200 L, 300 L i 500 L i każdy opatrzony jest wspomnianym wcześniej certyfikatem.

Najczęściej zadawane pytania