Dostępne filtry
Filtruj według

Cena

Cena

od
do
Filtruj

Niebieskie worki Sako

Aktywne filtry

213,00 zł 266,00 zł
180,00 zł 493,00 zł
178,00 zł 221,00 zł
364,00 zł 455,00 zł -20%
388,50 zł 518,00 zł -25%

Rogal gratis w losowym kolorze.

Rogal gratis w losowym kolorze.

Kolory trójkątów i pasków dobierane są losowo.

Kolory trójkątów i pasków dobierane są losowo.

213,00 zł 266,00 zł
244,00 zł
180,00 zł 493,00 zł

Kolejność łatek dobierana losowo.

    

178,00 zł 221,00 zł

Kolory trójkątów i pasków dobierane są losowo.

Kolory trójkątów i pasków dobierane są losowo.

Wzory DG46, DG47, DG48, DG49, DG50, DG51, DG52 posiadają wewnętrzne pokrowce.

Wzory DG46, DG47, DG48, DG49, DG50, DG51, DG52, DG54, DG57, DG59 posiadają wewnętrzne pokrowce.

Wzory DG77 - DG80 posiadają również uchwyt.

364,00 zł 455,00 zł -20%
388,50 zł 518,00 zł -25%
452,00 zł

Są uwielbiane przez dorosłych i przez dzieci. Dla pierwszej grupy są doskonałym miejscem do relaksu i wyciszenia się, natomiast dzieci chwalą je za wygodę i możliwości zabawy, jakie oferuje ten wielki, wypełniony styropianowymi kulkami worek. Dzięki użyciu do produkcji wysokiej jakości materiałów to wytrzymałe siedzisko, które z pewnością posłuży długie lata.

Sako znaczy worek - odrobina historii

Żeby znaleźć korzenie tego wyjątkowego i niebanalnego siedziska, należy cofnąć się do lat 60. ubiegłego wieku i przenieść do gorącej Italii. Właśnie tam trzech projektantów stworzyło fotel, który nazwali Sacco, czyli po prostu worek. Miała to być forma, która pozwoli odpocząć w trakcie pracy i w spokoju wypić kawę. Designerzy długo eksperymentowali z idealnym wypełnieniem foteli, chcąc stworzyć takie, które byłyby maksymalnie wygodne i pracowały razem z użytkownikiem. Wypróbowali między innymi piłeczki pingpongowe oraz śrut, lecz w efekcie stanęło na styropianowych kulkach, które są lekkie i mobilne.

Niebanalny design i całkowicie nowa forma sprawiły, że worki szybko zyskały na popularności, idealnie wpisując się w ówczesne nurty designerskie. Nie trzeba było długo czekać, by inne firmy zainspirowały się projektem i zaczęły tworzyć własne wersje worków sako. Niebieskie, czerwone, zielone - mnogość materiałów pozwalała na eksperymentowanie z kolorami, tworząc tęczowe fotele, które szybko opanowały cały świat.

Niebieskie worki sako - korzyści

Według psychologii kolorów kolor niebieski ma właściwości wyciszające i uspokajające. Jest również doskonałą barwą dla osób twórczych. Dlatego niebieskie worki sako często wybierane są przez osoby pracujące w branży kreatywnej lub takie, dla których chwila spokoju i możliwość szybkiego uspokojenia się są kwestią priorytetową. To również barwa, która ułatwia zasypianie, więc umieszczenie tego rodzaju fotela w sypialni lub pokoju dziecka może nieść za sobą dodatkowe korzyści.

Niebieskie worki sako nadają się dla osób w każdym wieku. Brak ostrych krawędzi, bezpieczne, antyalergiczne materiały oraz lekkość sprawiają, że mogą z nich korzystać nawet dzieci. Wypełnienie worków sako sprawia, że to fotel, który zapewnia doskonałe podparcie ciała w każdej pozycji, dlatego są zalecane nawet dla osób starszych i kobiet ciężarnych. Można je spotkać w salach rehabilitacyjnych i gabinetach fizjoterapeutów.

Do czego można wykorzystać niebieskie worki sako?

Główną zaletą worków sako niebieskich i w każdym innym kolorze jest oczywiście możliwość zrelaksowania się i wypoczynku w bardzo komfortowym dla ciała siedzisku. Można w nich z powodzeniem medytować i wyciszyć się. Są też doskonałym gadżetem rozrywkowym. Można na nich poczytać książkę, obejrzeć film oraz przyjąć bardzo wygodną pozycję półleżącą podczas grania na konsoli.

Użytkowników ogranicza tylko wyobraźnia, co doskonale udowadniają dzieci, zamieniając niebieskie worki sako w swoisty plac zabaw i dodatek do codziennych szaleństw. Łatwość czyszczenia ekoskóry czy poliestru sprawiają, że worki zachowają swój piękny wygląd przez długie lata.

Sprawdź nasze inne Worki: