Pufy ze sztruksu - Pufy sztruksowe

Aktywne filtry

Sztruks pojawił się na świecie w XVIII wieku. Ciepły i solidny sztruks długo był wykorzystywany głównie jako materiał na ubrania robocze, ponieważ był ciepły i wytrzymały. Lekko połyskująca, trójwymiarowa struktura zyskała mu jednak uznanie i sztruks awansował jako tkanina przeznaczona do szycia eleganckich marynarek - jako pierwsi upodobali go sobie francuscy intelektualiści z lat 20. XX wieku. Zaczęto go także używać w charakterze tkaniny obiciowej. Prążkowana faktura sztruksu powoduje, że przedmioty nim wykończone wyglądają efektownie i czynią wnętrze bardziej przytulnym.

Pufy ze sztruksu - ergonomiczne i estetyczne

pufa ze sztruksuPufy sztruksowe są wyjątkowo wygodnymi i praktycznymi elementami wyposażenia wnętrz. Można je traktować jako dodatkowe miejsce do siedzenia, podnóżek lub jako podstawkę pod przydatne nam przedmioty. Estetyczne pufy sztruksowe zadadzą szyku w salonie, sali telewizyjnej, sypialni i w zwykłym pokoju. Zabierające niewiele przestrzeni Pufy Classic Tiny Sztruks można rozłożyć na kanapie jak poduszki albo poukładać na dywanie. Pufa Classic Tiny Sztruks rewelacyjnie sprawdzi się również jako legowisko dla psa lub kota, ze względu na dużą wytrzymałość sztruksu, łatwość w czyszczeniu i odporność na zadrapania.

Pufy sztruksowe - tradycja i nowoczesność

Pufy ze sztruksu przywodzą na myśl klimat retro - były modne w okresie PRL-u, choć miały nieco inną formę niż współczesne designerskie siedziska. Ówczesne pufy najczęściej były po prostu niskimi taboretami, niekiedy z praktycznym schowkiem wewnątrz. Dziś również spotykamy tego typu pufy, choć dużo większą popularnością cieszą się lekkie i kompaktowe elementy w postaci walca, sześcianu lub kształtnej “poduchy” wypełnionej granulatem. Sztruksowe pufy dostępne w sklepie internetowym pufy.pl będą pięknie się prezentowały w różnych pomieszczeniach - zarówno tych tradycyjnych, w klimacie retro, jak i w tych bardziej nowoczesnych. Pufy sztruksowe o stonowanej kolorystyce wpasują się w monochromatyczne wnętrza inspirowane Skandynawią, a także w te w stylu kolonialnym, gdzie dominują barwy ziemi. Pufa modnej ostatnio barwy petrol uświetni salon typu boho, pełen wyrazistych barw i etnicznych elementów. Zasada jest jedna - dobieramy pufę do kolorystyki i stylu mieszkania.