Jak czyścić skórę naturalną?

Dnia: Komentarze: 0 Odsłony: 2357

Pufy i fotele wykonane ze skóry naturalnej oraz modele wykończone ekoskórą są chętnie wybierane ze względu na łatwość utrzymania. Zdarza się jednak, że z powodu niewiedzy bądź stosowania niewłaściwych metod, zamiast troszczyć się o skórzane meble wypoczynkowe, narażamy je na trwałe uszkodzenia. Pojawia się zatem pytanie, jak czyścić skórę naturalną, aby podkreślić jej blask oraz elegancki, luksusowy wygląd?

Czego unikać w trakcie czyszczenia skóry naturalnej?

Regularne czyszczenie skóry naturalnej z wykorzystaniem odpowiednich środków oraz akcesoriów pomoże nam przedłużyć żywotność mebli wypoczynkowych oraz zachować ich ekskluzywny, przyciągający uwagę wygląd. Zadbane, perfekcyjnie wyczyszczone pufy czy fotele będą nie tylko zachwycać unikalnymi walorami estetycznymi, ale także staną się wizytówką każdego domu i biura. 

Zanim przejdziemy do porad i wskazówek dotyczących tego, jak czyścić skórę naturalną w prawidłowy sposób, uporządkujmy naszą wiedzę na temat metod, preparatów oraz narzędzi, których nie powinno stosować się w przypadku mebli skórzanych. Jednymi z najpoważniejszych wrogów każdego fotela oraz pufy wykonanych ze skóry naturalnej są odplamiacze, rozpuszczalniki i inne, silne detergenty. 

Dlaczego powinniśmy unikać tego typu środków w trakcie czyszczenia skóry naturalnej? Silne preparaty są bezlitosne nie tylko dla plam i zanieczyszczeń. Nie pozostają obojętne również dla materiału zastosowanego do wykończenia. Stosowanie agresywnych detergentów może doprowadzić więc do uszkodzeń, odbarwień oraz pojawienia się nieestetycznych plam na skórze naturalnej, a w efekcie - do pogorszenia wyglądu całego mebla.

Podczas czyszczenia mebli ze skóry naturalnej, powinniśmy zrezygnować także z używania ostrych narzędzi oraz szczotek z twardym włosiem. Do usuwania zanieczyszczeń czy kurzu z foteli oraz puf skórzanych najlepiej sprawdzają się ściereczki bądź ręczniki wykonane z miękkiego materiału. Pozwalają one skutecznie i szybko pozbyć się niechcianych plam, bez niepożądanych zadrapań czy uszkodzeń.

Jak czyścić skórę naturalną - profesjonalnymi środkami czy domowymi sposobami? 

Jeśli korzystanie z odplamiaczy, rozpuszczalników oraz innych, agresywnych detergentów może w niekorzystny sposób wpłynąć na wygląd skórzanego mebla, czy oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z używania wszelkich środków czyszczących i oprzeć się wyłącznie na tradycyjnych, domowych metodach? Nie, jeśli wybierzemy profesjonalne preparaty, przeznaczone specjalnie do skóry naturalnej.

Profesjonalne środki, opracowane specjalnie do skóry naturalnej, uwzględniają jej właściwości oraz specyfikę, są zatem w pełni bezpieczne dla tego typu materiału oraz pozwalają podkreślić jego blask i elegancki, ekskluzywny wygląd. Preparaty do skóry naturalnej mogą stanowić jedyną metodą czyszczenia mebli skórzanych. Można też stosować je wymiennie z tradycyjnymi, domowymi sposobami.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki sposób czyszczenia jest skuteczniejszy bądź bardziej efektywny, ponieważ jest to zależne od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań użytkowników. Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej usuwać zabrudzenia za pomocą profesjonalnych środków, czy domowych metod, to możesz wypróbować każdy z wariantów albo też skorzystać z pomocy naszych konsultantów, którzy doradzą, jak czyścić skórę naturalną wykorzystaną do wykończenia oferowanych foteli, puf czy zagłówków. 

Czyszczenie i użytkowanie mebli skórzanych - zasady

Wiemy już, że do czyszczenia mebli wykończonych skórą naturalną nie powinniśmy używać rozpuszczalników, odplamiaczy oraz innych, silnych detergentów, a także unikać korzystania z ostrych narzędzi czy twardych szczotek. Aby wygrać batalię z plamami i zanieczyszczeniami bez ponoszenia konsekwencji w postaci uszkodzeń oraz odbarwień na skórze naturalnej, warto postawić na profesjonalne preparaty do mebli skórzanych oraz miękkie ściereczki i ręczniki.

Zanim rozpoczniemy czyszczenie foteli i puf skórzanych za pomocą profesjonalnych środków lub domowych metod, powinniśmy dokładnie odkurzyć meble, pozbywając się w ten sposób kurzu, pyłu czy piasku. Następnie, w niewidocznym miejscu wypróbujmy zakupiony produkt do skóry naturalnej. Jeśli nic nie będzie budzić zastrzeżeń, możemy z jego pomocą zająć się czyszczeniem całego mebla. Pamiętajmy, aby czyścić powierzchnię okrężnymi ruchami od szwu do szwu oraz unikać silnego, intensywnego pocierania. 

Nie tylko to, jak czyścimy skórę naturalną, decyduje o jej ostatecznym wyglądzie. Ogromny wpływ na walory estetyczne mebli skórzanych ma także sposób ich użytkowania. Pufy i fotele ze skóry naturalnej, niezabezpieczone odpowiednim środkiem konserwującym, nie powinny być narażone na trwały kontakt z promieniami słonecznymi, wilgocią oraz innymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Unikajmy także umieszczania mebli skórzanych tuż przy tradycyjnych kaloryferach czy też grzejnikach elektrycznych. 

Nowoczesne meble wypoczynkowe z ekoskóry  - jak o nie dbać?

Oprócz mebli wypoczynkowych, wykończonych skórą naturalną, dużą popularnością cieszą się również pufy, fotele, worki sako i podnóżki wykonane z ekoskóry. Aby zachować ich nienaganny, estetyczny wygląd również niezbędna jest odpowiednia, regularna pielęgnacja. Czy jednak sposób, w jaki czyścimy skórę naturalną, sprawdzi się także w przypadku skóry ekologicznej?

Delikatne plamy czy drobne zabrudzenia, pojawiające się na skórze ekologicznej, możemy wyczyścić za pomocą miękkiego ręcznika czy ściereczki, nasączonych w ciepłej wodzie. Jeśli mamy do czynienia z poważniejszymi plamami i obawiamy się pogorszenia wyglądu mebla poprzez zastosowanie niewłaściwych preparatów, powinniśmy skontaktować się z producentem lub skorzystać z pomocy konsultantów.

Do czyszczenia mebli z ekoskóry nie poleca się środków przeznaczonych do skóry naturalnej, rozpuszczalników, detergentów oraz agresywnych odplamiaczy. Zamiast odświeżenia i oczyszczenia puf oraz foteli, mogą one spowodować pękanie powierzchni skóry ekologicznej, matowienie, usztywnienie, a w skrajnych przypadkach - także trwałe uszkodzenia i pęknięcia. 

Komentarze

Napisz swój komentarz