Jak zorganizować kącik do karmienia piersią z workiem sako? Jaki wybrać?

Dnia: Komentarze: 0 Odsłony: 176

Przed narodzinami dziecka należy zorganizować kącik dla malucha, ale nie tylko. Ważne jest także odpowiednie miejsce dla rodziców, a zwłaszcza dla mamy, która będzie karmiła niemowlę piersią.

Zatem w domu powinien znaleźć się fotel lub worek sako do karmienia. Taki element wyposażenia będzie niezwykle wygodny zarówno dla mamy, jak i dla malucha. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli. Wszystkie mają jednak jedną wspólną cechę – można układać je wedle własnego uznania. Dzięki temu mama może w każdej chwili przyjąć komfortową pozycję, zwłaszcza kręgosłupa oraz rąk. Takie ułożenie sprawia, że maluch będzie bezpieczny, a jego matka będzie mogła je wygodnie karmić i tulić. Coraz częściej można spotkać właśnie takie rozwiązania, które później zamieniają się w pufę dla dziecka lub mebel wypoczynkowy do salonu. Ponadto warto wspomnieć, że pufa będzie w pełni bezpieczna, nie ma bowiem ostrych krawędzi i jest na tyle ciężka, że nie przewróci się na dziecko.

Worek sako dla niemowlaka – dlaczego warto go kupić?

Karmienie niemowlaka, zwłaszcza na początkowym etapie, nigdy nie jest łatwe. Maluch nie zawsze sobie z tym radzi, to samo tyczy się mamy, szczególnie jeśli jest to jej pierwsze dziecko. Warto zatem pomagać sobie na różne sposoby. Z racji tego, że ten proces może potrwać długo i powtarza się wiele razy w ciągu dnia i nocy, siedzenie na łóżku lub niekomfortowym fotelu bez specjalnego podparcia w postaci poduszki „rogala” może okazać się bardzo obciążające dla pleców. Dlatego warto zawczasu poszukać idealnego rozwiązania. Doskonale w tej roli sprawdzają się worki sako, które mają wewnątrz wypełnienie składające się z drobnych styropianowych kuleczek, dopasowujących się do ciała. Do tego można je tak ułożyć, aby cały kręgosłup, głowa i kończyny miały perfekcyjne podparcie. Taka pozycja sprawi, że rozluźnisz się i w całkowicie bezpieczny sposób nakarmisz swoje dziecko. Jest to przydatne szczególnie w nocy, kiedy w pozycji półleżącej możesz utulić malucha do snu. Świetnie nadaje się także dla ojców, którzy mogą w ten sposób „kangurować” noworodka, również przyjmując najwygodniejszą pozycję dla pleców.

Worek sako do karmienia – gdzie go ustawić?

Poza wyglądem i dopasowaniem wielkości worka sako do pomieszczenia oraz do swoich potrzeb pamiętaj o tym, aby umieścić go w odpowiednim miejscu. Najlepiej sprawdzi się w bliskim sąsiedztwie łóżeczka lub kołyski. Dzięki temu po ułożeniu malucha do snu będziesz mogła wygodnie odłożyć go do łóżeczka, bez ryzyka, że szybko się obudzi. Warto ustawić blisko worka sako lampkę nocną, która pozwoli Ci operować światłem w nocy, bez wstawania z siedziska. Należy pamiętać, że dziecko szybko rośnie, a tym samym zwiększa się masa jego ciała. To oczywiście ma znaczący wpływ na kręgosłup. Trzymanie niemowlaka przez godzinę w jednej pozycji z lekko uniesionymi rękami będzie dla matki bardzo niekomfortowe. W tym przypadku z pomocą przychodzi właśnie worek sako, który można dopasować do swoich potrzeb. Do tego kuleczki ze styropianu delikatnie pobudzają całe ciało, co z kolei wpływa na krążenie i zapobiega drętwieniu rąk i nóg.

Worek sako do karmienia – jaki wzór wybrać?

W pokoju dziecka z reguły pojawiają się delikatne elementy wystroju, przyjemne faktury i stonowane kolory. Wiele matek wybiera szarości, beże czy biel. Możesz zdecydować się na pufę w mocniejszych barwach lub postawić na obicie w kolorowe postacie, które później z pewnością spodobają się maluchowi. Pamiętaj, że worek sako w przyszłości znajdzie zastosowanie w pokoju dziecka lub w salonie, dlatego warto wziąć to pod uwagę, wybierając wzór materiału. Możesz też pokusić się o zakup pokrowca lub o jego samodzielne wykonanie. Dzięki temu można zmienić jego wygląd, a także ochronić powierzchnię worka przed ewentualnym zabrudzeniem. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i ekonomiczne, a do tego stylowe. Co do faktury, w pokoju dziecka najlepiej sprawdzają się przyjemne w dotyku materiały, muszą mieć one jednak wodoodporną powłokę, która pozwoli z łatwością usunąć pozostałości po karmieniu.

Worek sako do karmienia piersią – idealne rozwiązanie dla każdego rodzica

Gdy w pokoju Twojego dziecka znajdzie się worek sako, od razu dostrzeżesz różnicę nie tylko pod względem aranżacyjnym, ale również pod kątem wygody. Miłe spędzanie bardzo ważnych chwil w życiu sprzyja nawiązywaniu bliskich więzi, dlatego czas karmienia jest tak istotny. Jeśli Twoje ciało uzyska odpowiednią pozycję, zrelaksujesz się i będziesz chłonęła każdą chwilę z tego magicznego doświadczenia, jakim jest karmienie piersią. Na rynku znajdziesz wspaniałe rozwiązania, które kształtem przypominają leżankę, a do tego są bardzo wygodne i praktyczne. Wyjątkowe modele dostępne są w sklepie online Pufy.pl.

Komentarze

Napisz swój komentarz