Worek sako przy porodzie - nowoczesne rozwiązania dla przyszłych mam

Dnia: Komentarze: 0 Odsłony: 141

Worki sako mają bardzo wszechstronne zastosowanie.

Zostały co prawda zaprojektowane z myślą o ciekawym designie, ale od lat wykorzystywane są także w gabinetach terapeutycznych, podczas zajęć z sensoryki oraz… w trakcie porodu! W tym przypadku mają zbawienny wpływ na złagodzenie bólów porodowych. Można też zająć na nich wygodną pozycję i w razie czego z całych sił ścisnąć obicie czy po prostu odpocząć między skurczami. Wiedzą o tym położne, które poszukują rozwiązań mających pomóc kobietom urodzić w bezpiecznych i możliwe jak najbardziej komfortowych warunkach. Stąd wprowadzanie na salę porodową, nawet w szpitalach publicznych, piłek porodowych, basenów, a także worków sako. Wszystkie te nowości minimalizują ryzyko pojawienia się powikłań oraz zbyt wolnego lub szybkiego porodu, a do tego dają kobiecie możliwość odpoczynku. W jaki sposób pufa sako może pomóc uśmierzyć ból i dlaczego warto z niej skorzystać podczas swojego porodu? Zapraszamy do lektury!

Worek sako do porodu – jakie ma supermoce?

Podczas porodu ważne jest wiele kwestii, między innymi znalezienie odpowiedniej pozycji, szczególnie podczas bolesnych skurczów. W tym momencie liczy się podparcie dla odcinka lędźwiowego. Kobiety często decydują się także na ułożenie boczne lub opierają się rękami o fotel i lekko kucają. Taka pozycja, zwłaszcza stojąca, sprawia, że poród jest mniej bolesny, a dziecko jest odpowiednio ułożone, aby bezpiecznie i możliwie jak najszybciej wyszło na świat. Do tego działa grawitacja. Warto przypomnieć, że niegdyś praktykowany był jedynie poród w pozycji leżącej z rozwartymi nogami. Było to nie tylko niewygodne, ale również nie przyspieszało akcji porodowej, a często w wyniku stresu i dyskomfortu dodatkowo ją hamowało. Stąd właśnie pomysł, aby coś zmienić i wspomóc mamę i dziecko podczas tych ciężkich i często bardzo bolesnych chwil. Oczywiście worek sako, który służy do porodu w szpitalu, jest odpowiednio zabezpieczony, aby się nie zabrudził.

Worek sako podczas porodu – idealny model

Jeśli masz zamiar rodzić samodzielnie w zaciszu własnego domu, z pewnością warto sobie ułatwić zadanie. Oczywiście towarzyszyć Ci będzie wykwalifikowana położna, jednak to nie wystarczy. Doskonałym rozwiązaniem będzie wówczas pufa sako, którą możesz później z powodzeniem wykorzystać w trakcie karmienia piersią. Jest to z pewnością zakup na długie lata. Jednak jaki kształt i wielkość sprawdzą się podczas porodu? Znakomicie nadają się do tego klasyczne formy w standardowym rozmiarze. Zbyt duże okażą się niepraktyczne, natomiast za małe nie pozwolą na zajęcie wygodnej pozycji. Do tego należy zadbać o pokrowiec, który skutecznie uchroni powierzchnię worka przed trwałymi zabrudzeniami np. z krwi. Warto o tym pamiętać przed porodem. Fantastyczne rozwiązania dostępne są w sklepie online Pufy.pl, gdzie nie brakuje różnorodnych propozycji, również tych, które znajdą zastosowanie w tej ważnej chwili.

Worek sako – przyjmij odpowiednią pozycję podczas porodu

Worek sako przy porodzie to świetny wybór, który jest obecnie bardziej ceniony niż piłka i coraz częściej pojawia się również w szpitalach. Warto zatem wcześniej przećwiczyć, jakie pozycje sprawdzają się właśnie na tego typu pufie. Najbardziej polecane jest opieranie się łokciami i rękami, na lekko ugiętych nogach i z pochylonymi plecami. Doskonale zdaje egzamin także pozycja na plecach. Wówczas odcinek lędźwiowy jest podparty, a przy tym można odginać się do tyłu oraz wygodnie ułożyć nogi. Natomiast w przerwie między skurczami można odpocząć. Worek sako będzie też bezpieczny – jest miękki i nie ma ostrych krawędzi, które mogłyby zrobić krzywdę noworodkowi lub jego mamie.

Komentarze

Napisz swój komentarz