Wybierając meble po angielsku do domu czy mieszkania, trzeba pamiętać, że styl angielski w swojej nazwie kryje kilka silnie wykształconych trendów. Każdy z nich cechuje również mnogość dekoracji, ale w zależności od wybranego kierunku będą się one od siebie znacząco różnić. Salony w stylu angielskim to mogą być niezwykle pstrokate i wypełnione charakterystycznymi meblami wnętrza rustykalne czy inaczej w stylu wiejskim. Ponadto niejednokrotnie można zobaczyć pomieszczenia wzorowane na epokę industrialną, gdzie dominuje surowa cegła i metalowe elementy, a kolory nie są tak odmienne od siebie. Salon w stylu angielskim to także niemalże eklektyczne wnętrza kolonialne, w których znajdziemy dużo klasycznych wzorców połączonych z egzotyką pochodzącą z całego świata, co pomaga stworzyć pomieszczenia, które przykuwają wzrok każdego naszego gościa.

Mebel po angielsku, czyli czego szukać do naszego domu w stylu angielskim?

Decydując się na styl angielski w naszym domu, możemy sobie zapewnić dużo komfortu i przytulnej atmosfery. Meble po angielsku są charakterystyczne, a jednocześnie ponadczasowe. Drewniane krzesła tapicerowane o okrągłych kształtach, a do tego zaokrąglone masywne stoły z litego drewna – to tworzy styl angielski zarówno w salonie, jak i jadalni czy kuchni. Ponadto niezmiennie popularny mebel po angielsku to niezwykle wygodna i bardzo miękka sofa chesterfield, która wciąż pozostaje inspiracją dla wielu współczesnych mebli. Pokoje w stylu angielskim odznaczają się także dużą ilością wyposażenia i dodatków, dzięki czemu zawsze dobrym pomysłem jest szafka po angielsku, przeszklona komoda czy przestronna biblioteczka.

Styl angielski ma wiele oblicz i w zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na bardzo różne od siebie meble po angielsku. W stylistyce klasycznej i wiejskiej będą dominować białe i beżowe kolory naszych szafek i stołów. Styl kolonialny to duży kontrast i tutaj nasze meble powinny być wykonane z ciemnego drewna i ozdobione egzotycznymi ornamentami. Industrialne wnętrza pozwalają na jeszcze większą różnorodność w wyborze naszych mebli i tutaj możemy także spróbować wprowadzić trochę nowoczesnych, skandynawskich czy loftowych modeli szafek, krzeseł i foteli.

Salony w stylu angielskim – różne sposoby na aranżację wystroju wnętrza naszego salonu

Salon w stylu angielskim można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim dobór kolorów i wykończenie ścian i podłóg może totalnie odmienić stylistykę naszego domu. Jeśli lubimy wiktoriański wystrój i chcemy stworzyć bardzo elegancki i przytulny salonik, to drewniane podłogi i ściany ciemnego koloru stworzą odpowiedni nastrój. Ponadto meble po angielsku w takich kolorach jak bordowy i ciemnozielony nadają całemu pomieszczeniu dużo stylu i elegancji. Duża tapicerowana kanapa i fotele wraz ze stolikiem wykonanym z litego drewna z zaokrąglonymi ozdobnymi nóżkami stworzą w Twoim salonie niezwykle przytulny kącik przy kominku. W takiej stylistyce warto także znaleźć miejsce na duży dywan w ciemnej czerwieni czy w brązie oraz na wzorzyste zasłony.

Salony w stylu angielskim to nie tylko epoka wiktoriańska. Jeśli lubimy bogatą kolorystykę i dużo wzorzystych dekoracji, to z pewnością spodoba nam się styl wiejski. Tutaj swoje miejsce mogą znaleźć różnego rodzaju zabytkowe meble. W tej stylistyce, która swoje inspiracje czerpie z domów na prowincji, znajdziemy dużo pastelowych kolorów, które tworzą bardzo lekką i ciepłą atmosferę. Na ścianach mogą pojawić się tapety w kwiaty utrzymane w naturalnych kolorach lub możemy postawić na białe czy beżowe kolory ścian. Styl wiejski stawia na dużą ilość tkanin i mogą się tu oprócz kwiecistych wzorów pojawiać także kratki oraz paski. Do dekoracji tak zaaranżowanego salonu możemy użyć naszych ulubionych porcelanowych wazonów i lamp stołowych w stylu retro. Meble po angielsku w tej stylistyce mogą być utrzymane w beżowych i białych kolorach, zwłaszcza jeśli nasz salon pełni również funkcję jadalni. W takiej sytuacji warto umieścić tutaj duży stół z litego białego drewna z zestawem krzeseł. Co więcej, powinna się tutaj również znaleźć komoda czy szafka po angielsku z przeszklonymi drzwiami, dzięki czemu nasze zastawy kuchenne będą stanowiły ładną i funkcjonalną ozdobę.

Dla stworzenia przestronnego salonu możemy także zdecydować się na styl industrialny. Taki salon w stylu angielskim odznacza się bardziej surowym wykończeniem i oszczędnymi dekoracjami. Niewielka liczba jaskrawych kolorów i użycie cegieł do zdobienia naszych ścian sprawiają, że salon nie wymaga dużej liczby dodatków, aby zachwycać swoim spójnym i charakterystycznym wystrojem. Nie tylko meble po angielsku sprawdzą się w takiej stylistyce, ale i nowoczesne, loftowe lub skandynawskie szafki, krzesła i kanapy będą doskonale wpisywać się w wystrój industrialnego salonu. Taka stylistyka pozwala także na wiele eksperymentów i do oświetlenia naszego domu można wykorzystać bardzo dużo designerskich modeli zarówno lamp stojących, jak i wiszących. Do ceglanych wzorów na ścianach doskonale sprawdzą się drewniane meble w czarnych lub białych kolorach.

Jeśli zachwycają nas klasyczne salony w stylu angielskim, ale chcielibyśmy wprowadzić do wnętrza naszego domu nieco egzotycznego klimatu, to warto spróbować stylu kolonialnego. Do tak zaaranżowanego salonu warto wprowadzić meble wykonane z takich gatunków drewna jak heban czy palisander. Meble po angielsku zdobione orientalnymi wzorami są fundamentem każdej kolonialnej stylizacji. Ponadto klasyczną biel warto przełamać rubinowymi i zielonymi kolorami. W takiej aranżacji salonu możemy też odważnie wprowadzić dużo bujnej roślinności, dzięki czemu otrzymamy mały skrawek dzikiej natury w naszym domu.

Nie tylko salon w stylu angielskim – jak zaaranżować naszą łazienkę?

Łazienka w stylu angielskim to niezwykle minimalistyczne i eleganckie aranżacje, które zostawiają nam dużo wolnej przestrzeni. To sprawia, że możemy podziwiać wszystkie najważniejsze meble po angielsku ze stylowymi wykończeniami i wykonane z wysokiej klasy materiałów. Wanna na ozdobnych nóżkach i duże, zaokrąglone lustro nad umywalką tworzą klimat właściwy minionym epokom. Na ścianach w zależności od naszych upodobań mogą się znaleźć tapety lub boazeria, a dla urozmaicenia wystroju można także wykończyć ścianę pod baterię umywalkową płytkami ceramicznymi. Wszystko powinno być zachowane raczej w jasnej kolorystyce, mieszanka czerni i bieli z drewnianymi akcentami stworzy harmonijny wystrój wnętrza.

Taki mebel jak szafka po angielsku z białego koloru litego drewna może stanowić atrakcyjną ozdobę, jeśli zamiast wanny preferuje zamontowanie kabiny prysznicowej. Bardzo popularnym akcentem w stylu angielskim jest także wyposażenie naszej łazienki w zabytkowy fotel, który pozwala nam na dłuższy relaks w naszej przestrzennie zaaranżowanej łazience.

Tak samo jak salony w stylu angielskim, tak i łazienki można zaaranżować na bardziej nowoczesny i surowy sposób. Jeśli chcemy, żeby w naszej łazience zawitał styl industrialny, to możemy postawić na ściany w szarych odcieniach otoczone płytkami ceramicznymi w kształcie cegły o białym kolorze. W takiej stylistyce sprawdzą się zarówno nowoczesne, jak i zabytkowe elementy armatury łazienkowej. Warto jednak pamiętać, żeby wyposażenie naszej łazienki było utrzymane w jednej stylistyce, ponieważ styl angielski przede wszystkim odznacza się doskonałą spójnością wszystkich elementów wystroju wnętrza. Łazienka w tym stylu nie zawiera zbyt wielu dodatków i ozdób, ale ten minimalizm sprawia, że cała aranżacja wywiera ogromne wrażenie zarówno na nas, jak i na wszystkich naszych gościach.

Meble po angielsku w naszej kuchni! Jak stworzyć spójny i elegancki wystrój wnętrza?

Kuchnia w stylu angielskim w zależności od naszych wymagań i preferencji może zachwycać klasyczną elegancją, wiejskim ciepłem i przytulnością, a także oryginalnym industrialnym wnętrzem. Co więcej, styl kolonialny to rozwiązanie, które sprawdzi się, jeśli lubimy dzielić się swoim zamiłowaniem do egzotyki.

Meble po angielsku w klasycznym wydaniu stylu angielskiego – blaty kuchenne powinny być utrzymane w białej kolorystyce. Ponadto wszystkie fronty w takiej stylizacji przepełnione są uchwytami i szufladami. W takiej kuchni powinna się znaleźć duża ilość miejsca do przechowywania najróżniejszych garnków, sztućców i ulubionych przypraw. Styl retro elementów wyposażenia kuchni takich jak piekarnik czy okap kuchenny doskonale wpisuje się klasyczny styl angielski. W dużych kuchniach sprawdza się wyspa kuchenna, gdzie taki mebel po angielsku służy jako wygodne miejsce do zjedzenia posiłku czy przygotowania wszystkich składników do gotowania.

Niezwykle przytulna aranżacja kuchni to styl wiejski. Żeby go wprowadzić do serca naszego domu, jakim jest kuchnia, warto wybrać meble wykonane z jasnych gatunków drewna. Ponadto w takiej stylizacji świetnie sprawdzi się lekki różowy i beżowy kolor, a nasze sprzęty kuchenne w stylu retro doskonale dopełnią całość tego wiejskiego wystroju. Taką aranżację można ozdobić glinianymi i porcelanowymi naczyniami w kwieciste wzory. Do wykończenia podłogi można użyć płytek ceramicznych w kolorze jasnego brązu.

Jeśli nasz salon w stylu angielskim zaaranżowaliśmy w sposób industrialny, to warto spróbować przenieść ten klimat i styl także do naszej kuchni. Styl industrialny można z powodzeniem mieszać ze stylem klasycznym oraz z nowoczesnymi meblami kuchennymi. Warto jednak wprowadzić do naszej kuchni trochę przemysłowego charakteru poprzez odpowiednio dobrane metalowe lampy wiszące i szare kolory na ścianach.

Bardzo interesującym podejściem do stylu angielskiego może być styl kolonialny. W kuchni, którą chcemy tak zaaranżować, nie zabraknie bieli tak jak w przypadku klasycznej stylizacji. Tutaj jednak jasna szafka po angielsku miesza się z wykonanymi z ciemnych gatunków drewna blatów kuchennych. Jeśli kuchnia pełni funkcję także naszej jadalni, to stół z krzesłami doskonale będą prezentować się w bardziej egzotycznym i ciemnobrązowym wydaniu. Dla przełamania klasycznej bieli można także wprowadzić takie kolory jak ciemne odcienie czerwieni lub zielonego. Kolonialną kuchnię można z powodzeniem ozdobić wazonami i zastawami pochodzącymi z różnych krańców świata.