Francuski styl wyróżnia się wszechstronnością, jest on połączeniem klasyki oraz nowoczesnego designu. Pasuje szczególnie do pomieszczeń z wysokimi sufitami i dużym metrażem. Dom w stylu francuskim trudno sobie wyobrazić bez ogromnych, panoramicznych okien, które są znakiem rozpoznawczym tego nurtu. Okna mogą stanowić samodzielną konstrukcję lub drzwi łączące je z balkonem albo ogrodem zimowym. Ponadto w tym stylu wykorzystywane są ciekawe architektoniczne elementy takie jak sztukaterie czy płaskorzeźby. Meble w styl francuskim to często stylizowane na barok ozdobne komody, stoły czy łóżka, które w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami tworzą piękną i spójną aranżację.

Dom w stylu francuskim – elegancja i prostota

Kluczową ideą tego kierunku jest poszanowanie tradycji i wartości rodzinnych. Francuzi słyną z przekazywania sobie z pokolenia na pokolenie wartościowych antyków; starych obrazów czy podniszczonych mebli. W ten sposób nowoczesne mieszkania XXI wieku są połączone z wieloletnią historią, która tworzy wspaniały, nowy design. Meble w stylu francuskim to przedmioty z duszą i niezwykłą atmosferą. Nawet jeśli Twoje wyposażenie wnętrza nie będzie miało stuletniej historii, wiele producentów tworzy artykuły stylizowane na okres Ludwika XV. Dzięki temu możesz poczuć elegancki, królewski wystrój w Twoim domu. Dom w stylu francuskim powinien być także bardzo dobrze oświetlony. Mimo dużych okien warto zainwestować w duże, ozdobne żyrandole oraz kinkiety, które dodatkowo rozświecą pomieszczenie. Są też elementem ozdobnym, dlatego nie musisz zapełniać ścian dodatkowymi bibelotami.

Szykowne meble – styl francuski w Twoim mieszkaniu

W pomieszczeniach w stylu francuskim powinna dominować przede wszystkim biel. Tutaj warto postawić na szykowne tapety lub płaskorzeźby. W projekcie możesz zastosować czystą biel, ale także delikatne odcienie beżu, kość słoniową, antyczną biel itp. W odróżnieniu od stylu prowansalskiego dom w stylu francuskim jest utrzymany w jednym kolorze i z ewentualnym użyciem jego bliźniaczych odcieni. Tym sposobem uzyskasz spójność i prostotę, która jest charakterystyczna dla tego stylu. Należy absolutnie zapomnieć o kontrastach kolorystycznych – tutaj wszystko powinno być zachowane w jednej palecie barw. Dobór ozdób także powinien być dokładny. Dobrze będą pasować świeże kwiaty w wystawnym wazonie oraz stare obrazy w złotej czy białej ramie. Meble w stylu francuskim to dekoracja sama w sobie, dlatego nie warto ich przyćmiewać zdjęciami z wakacji czy innymi pamiątkami spoza epoki. Jeśli zależy Ci na dodatkowej wygodzie, warto zainwestować w delikatne pufy okrągłe lub w kształcie kostki, które nie przyćmią pomieszczenia nadmiernymi ozdobami.

Meble w stylu francuskim

Poczucie proporcji to kluczowy aspekt podczas projektowania wnętrza w stylu francuskim. Wszystko powinno mieć swoje miejsce, a ściany i podłoga nie powinny wydawać się zbyt puste. Meble w stylu francuskim nie zawsze są idealnie do siebie dopasowane. Francuzi nie są zwykle drobiazgowi, dlatego często nie zwracają uwagi na to, czy meble różnią się od siebie trochę stylem, kolorem czy teksturą. Odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne z pewnością sprawią, że całość stanie się spójna i przyjemna. Dom w stylu francuskim to z pewnością rozwiązanie dla wielbicieli baroku, klasyki oraz ciekawych połączeń dekoracyjnych.