Jak wypełnić pufę worek sako granulatem?

Dnia: Komentarze: 0 Odsłony: 38393

Wskutek intensywnego użytkowania lub po prostu - mijającego czasu, zakupiona pufa, worek sako, zagłówek, fotel czy poducha do siedzenia mogą stracić pierwotną sprężystość oraz wyglądać mniej atrakcyjnie. Aby przywrócić meblom wypoczynkowym dawną świetność, wystarczy zainteresować się ich wnętrzem oraz uzupełnić ubytki, korzystając z granulatu styropianowego. Jak wypełnić pufę worek sako granulatem?

Granulat styropianowy - czym się wyróżnia? 

Do wypełnienia nowoczesnych mebli wypoczynkowych, takich jak pufyworki sako oraz poduchy do siedzenia, a także zagłówki i fotele najlepiej nadaje się granulat styropianowy. Jest to w pełni bezpieczny materiał, wyróżniający się wydajnością, wysoką jakością, sprężystością oraz lekkością. Występuje w formie drobnych kuleczek, w wielkości od 2 mm do maksymalnie 8 mm. 

Jeśli zastanawiasz się, jak wypełnić pufę worek sako, bez obciążania domowego budżetu, granulat będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Pozwoli przywrócić zakupionym meblom sprężystość i miękkość, a tym samym zagwarantować użytkownikom wygodę, stabilność oraz komfort na najwyższym poziomie. Wypełniony granulatem mebel wypoczynkowy odzyska także atrakcyjny, zachęcający do wypoczynku wygląd.

Dodatkowe wypełnienie do puf, worków sako oraz innych mebli wypoczynkowych możesz kupić od razu po wybraniu określonego modelu albo też zaopatrzyć się w zestaw uzupełniający dopiero wtedy, gdy poczujesz oraz zauważysz, że nadszedł na to czas. Jeśli zdecydujesz się na zakup granulatu wcześniej, pamiętaj, aby przechowywać go w odpowiednich warunkach. 

Jak wypełnić pufę worek sako granulatem - instrukcja krok po kroku

Jeśli już zakupisz zestaw uzupełniający do worka sako, pufy, fotela czy zagłówka, wybierz odpowiednie, bezpieczne miejsce. Najlepiej wykonać tę czynność w wolnej, niezagospodarowanej części pomieszczenia, do której nie zaglądają dzieci, a także nie odwiedzają jej zwierzaki domowe. Gdy już upewnisz się, że ogromna ilość kulek nie stanie się pokusą dla maluchów i pupili, możesz przygotować się do działania.

Aby wypełnić mebel wypoczynkowy, umieść go w pozycji stojącej, do góry dnem. W przypadku większości oferowanych modeli, spód stanowi właśnie to miejsce, w którym znajduje się zamek. Gdy go rozepniesz, zauważysz komorę ochronną, zabezpieczoną suwakiem. Po jej otwarciu będziesz mógł zweryfikować stan wypełnienia oraz ustalić, jakiej ilości granulatu potrzebujesz.  

Teraz przyda Ci się ktoś do pomocy, np. bliski przyjaciel, współlokator, znajomy albo sąsiad. Gdy jedna osoba mocno trzyma pufę, druga, wykorzystując zakupiony zestaw uzupełniający, wsypuje do komory ochronnej granulat styropianowy. W trakcie wypełniania, warto delikatnie poruszać pufą. Wówczas będziemy mieć pewność, że kuleczki dotarły we wszystkie zakątki wnętrza mebla. 

Jeśli ilość wsypanych, sprężystych kuleczek będzie odpowiednia, można szczelnie zamknąć komorę ochronną, a następnie zapiąć zamek umieszczony w materiale obiciowym pufy. Teraz wystarczy już tylko obrócić mebel oraz ustawić go w odpowiadającej naszym potrzebom pozycji. Właśnie dowiedziałeś się, jak wypełnić pufę worek sako granulatem, możesz zatem przystąpić do praktyki. 

Gdzie warto kupić granulat do wypełnienia pufy?

Zastanawiasz się, w jakim miejscu najlepiej kupić granulat przeznaczony do wypełnienia pufy? Doskonałym rozwiązaniem będzie zakup w sklepie internetowym, w którym zamówiłeś meble wypoczynkowe. Na pufy.pl oferujemy szeroki wybór granulatów uzupełniających w różnych wariantach objętościowych (od 50 ldo 500 litrów) oraz atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach.

Decydując się na granulat do wypełnienia worka sako, fotela czy wygodnej poduchy do siedzenia w sklepie internetowym pufy.pl, możesz mieć pewność, że wybierasz bezpieczny oraz sprawdzony materiał, którego wysoka jakość została potwierdzona w licznych testach. Oferowany granulat styropianowy wykazuje także właściwości izolacyjne oraz wyróżnia się dużą sprężystością.

Zamawiając zestaw wypełniający na pufy.pl możesz skorzystać również z pomocy naszych konsultantów, którzy doradzą, nie tylko jak wypełnić pufę worek sako lub inny zakupiony mebel granulatem, ale także podpowiedzą, w jaki sposób sprawdzić, jakiej ilości granulatu będziesz potrzebować w przypadku posiadanego modelu. 

Jak wypełnić granulatem pufę worek sako przeznaczoną do użytku zewnętrznego? 

W naszej ofercie znajdziesz meble wypoczynkowe przeznaczone do użytku we wnętrzach, a także modele z wodoodpornych materiałów, które tworzą kolekcje outdoorowe. Jak wypełnić pufę worek sako granulatem, jeśli korzystasz z niej na tarasie, balkonie lub w ogrodzie? Sposób uzupełnienia mebli zewnętrznych jest dokładnie taki sam, jak w przypadku foteli, zagłówków i poduch zaprojektowanych do domowych i biurowych pomieszczeń.

Wypełnienie za pomocą granulatu styropianowego pufy, worka sako czy fotela przeznaczonego na zewnątrz, pozwoli przywrócić meblom sprężystość, stabilność oraz atrakcyjny wygląd. Oprócz uzupełnienia wkładu, pamiętaj także o regularnym czyszczeniu i pielęgnacji mebli wypoczynkowych. W ten sposób przedłużysz ich żywotność, ochronisz przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz podkreślisz unikalne walory zastosowanego do wykończenia pufy czy worka sako materiału. 

Komentarze

Napisz swój komentarz